NM-historikk PDF Skriv ut E-post
lørdag 24. august 2002 19:15

Halden SK har i tidsrommet 1953 til 2014 tatt 286 medaljer i NM.

Ragnhild Bente Andersen har 7 individuelle (6sr, 1jr) og 6 stafett gull for Halden SK.

Anne Margrethe Hausken Nordberg har 9 individuelle og 4 stafett gull for Halden SK

Olav Lundanes har 10 individuelle og 2 stafett gull for Halden SK.

Som junior er Ida Marie Næss Bjørgul mestvinnende med 4 gull, 2 sølv og 1 bronse.

I tidsrommet 1953 til 2013 har Halden SK vunnet:

  Gull Sølv Bronse
Individuelt Sr 66 51 40
Stafett Sr 22 23 11
Individuelt Jr 20 21 12
Stafett Jr 2 3 7
Ski-O 1 0 0
Pre-O 2 2 3
Totalt 113 100 73


Og Halden SK vant NM-Gull (Sr) hvert år de 17 årene i perioden 1986-2003.
U = Ultra-Lang, L = Lang (Classic), M/K = Middel/Kort (Short), S = Sprint, P = Park, N = Natt

År Gull Sølv Bronse Stafettlag
2014 1.lag (sprint-stafett), Eva Jurenikova (U), Gina Granstedt (N-jr), Damer 1.lag (stafett) Emil Wingstedt (S), Marcus Millegård (U), Nina Asheim Birkeland (N-jr), Olav Lundanes (L) Markus Holter (U-jr), Kine Hallan Steiwer (M), Herrer 1.lag (stafett)

HSK1: Iliana Ilieva, Bojan Blumenstein, Emil Wingstedt, Mari Fasting

Damer: Kine Hallan Steiwer, Bodil Helgerud, Ida Marie Næss Bjørgul

Herrer: Magne Dæhli, Emil Wingstedt, Olav Lundanes

2013 Emil Wingstedt (S), Anne Margrethe Hausken Nordberg (U,M), Magne Dæhli (L), Mari Fasting (L), Olav Lundanes (M), Martin Jullum (TempO), Damer 1.lag (stafett) Mari Fasting (S,U), Anne Margrethe Hausken Nordberg (L), Martin Jullum (PreO), Herrer 1-lag (stafett), Anders Felde Olaussen (N-jr), Bodil Holmström (N) Anders Felde Olaussen (L-jr), Mattias Karlsson (M)

D: Ida Marie Næss Bjørgul, Mari Fasting, Anne Margrethe Hausken Nordberg

H: Mattias Karlsson, Olav Lundanes, Magne Dæhli

2012 Mari Fasting (N, U, M),   Olav Lundanes (N, S, U), Anne Margrethe Hausken Nordberg (S), Oda Wennemo (S-jr), Damer 1-lag (stafett) Emil Wingstedt (S), Oda Wennemo (U-jr), Martin Jullum (PreO) Erik Axelsson (N), Oda Wennemo (M-jr), Damer 2-lag (Stafett), Herrer 1-lag (Stafett), Martin Jullum (TempO)
D1: Vendula Haldin, Mari Fasting, Anne Margrethe Hausken Nordberg
D2: Oda Wennemo, Bodil Holmstrøm, Ida Marie Næss Bjørgul
H: Erik Axelsson, Mattias Karlsson, Magne Dæhli
2011 Olav Lundanes (L), Martin Jullum (Pre-O), Herrer-1lag (Stafett), Anne Margrethe Hausken Nordberg (N) Gry Granstedt (M-jr), Damer-1lag (Stafett), Damer-Jr (Stafett), Anne Margrethe Hausken Nordberg (U), Olav Lundanes (U) Iliana Shandurkova (S)
H: Erik Axelsson, Magne Dæhli, Emil Wingstedt
D: Iliana Shandurkova, Ida Marie Næss Bjørgul, Anne M. Hausken Nordberg
D-jr: Elena Roos, Gry Granstedt, Ane Sofie Næss Bjørgul
2010 Kajsa Nilsson (N), Olav Lundanes (N,U,L,M), Fredrikke Nohr Moth (N-jr), Anne Margrethe Hausken (M), Damer-1lag (Stafett), Herrer-1lag (Stafett) Ida Marie Næss Bjørgul (N), Emil Wingstedt (N), Vendula Klechova (U), Anders Nordberg (M), Herrer-2lag (Stafett) Vendula Klechova (L), Martin Jullum (Pre-O)
D: Vendula Klechova, Ida Marie Næss Bjørgul, Anne Margrethe Hausken
H1: Mattias Karlsson, Anders Nordberg, Olav Lundanes
H2: Emil Wingstedt, Erik Axelsson, Mats Haldin
2009 Anne Margrethe Hausken (N), Anders Nordberg (N,U), Olav Lundanes (L), Damer-1lag (Stafett), Herrer-1lag (Stafett) Morten Jarvis Westergård (U-jr), Emil Wingstedt (M) Anne Margrethe Hausken (S,M), Olav Lundanes (S,M), Morten Jarvis Westergård (M-jr), Martin Jullum (Pre-O) D: Vendula Klechova, Anne Margrethe Hausken, Kajsa Nilsson
H: Emil Wingstedt, Mattias Karlsson, Olav Lundanes
2008 Anne Margrethe Hausken (N,U,S), Anders Nordberg (N), Fredrikke Nohr Moth (N-Jr) , Ida Marie Næss Bjørgul (M-Jr), Anne Margrethe Hausken (L), Anders Nordberg (L,S), Ane Næss Bjørgul (N-Jr) Ida Marie Næss Bjørgul (L-Jr), Sami Hämälistö (N), Julie Andersen (N-Jr), Anders Nordberg (M), Marius Bjugan (S)  
2007 Ida Marie Næss Bjørgul (N-Jr), Damer-Jr (Stafett) Damer (Stafett) Anne Johanne Lind (S-jr) D: Ingrid Bronebakk, Ingunn Fristad og Ida M. N. Bjørgul
D-jr: Julie H. Andersen, Fredrikke N. Moth og Ida M. N. Bjørgul
2006


Ida Marie Næss Bjørgul (L-Jr)

Kajsa Nilsson (S), Ida Marie Næss Bjørgul (S-Jr, N-Jr) Herrer-Jr (Stafett)


H-Jr: Martin Jullum, Magnus Hov, Scott Fraser

2005






Jarkko Huovila (U, M, N) , Tore Sandvik (L), Ida Marie Næss Bjørgul (M-Jr)


Ingrid Bronebakk (U), Anne Johanne Lind (M-Jr, N-Jr), Martin Jullum (M-Jr), Maria Hoffman (N), Damer 1-lag, Damer-Jr 1-lag   D: Ingrid K. Bronebakk, Maria Hoffman, Ragnhild Bente Andersen

D-Jr: Anne Johanne Lind, Hanna Nordbrøden, Ida Marie Næss Bjørgul
2004



  Maria Hoffman (M), Jarkko Huovila (N), Herrer-1lag (Stafett) Heather Monro (L), Damer-1lag (Stafett),

H:Jarkko Huovila, Mats Haldin, Emil Wingstedt

D: Ragnhild Bente Andersen, Maria Hoffman, Heather Monro

2003






Emil Wingstedt (S), Jarkko Houvila (M), Herrer-1lag (Stafett)


Tore Sandvik (S), Ragnhild Bente Andersen (M), Kristian Dalby (N-Jr)


Øystein Kristiansen (U), Jarkko Houvila (L), Damer-1lag (Stafett), Herrer-Jr (Stafett), Sindre Sakssæther (N-Jr) H: E.Wingstedt, Ø.Kristiansen, M.Haldin, D: R.B.Andersen, M.Hoffman, I.Fristad, H-Jr: S.Saksæther, A. Holm, K.Dalby



2002







Tore Sandvik (S), Emil Wingstedt (K), Jarkko Houvila (N), Karianne Hauge (N-jr), Sindre Saksæther (N-jr), Herrer-1lag (Stafett) Jarkko Huovila (S), Øystein Kristiansen (U), Mats Haldin (K), Tore Sandvik (N), Damer-1lag (Stafett)

Heather Monro (S), Jarkko Huovila (K), Maria Hoffman (N), Kristian Dalby (N-jr), Herrer-2lag (Stafett)

H1: H.Romppanen, T.Sandvik, M.Haldin, D: K.Salminen, R.B.Andersen, M.Hoffmann, H2: B.Eriksen, Ø.Kristiansen, J.Carlsson

2001






Sindre Sakssæther (L-Jr,K-Jr), Damer-Jr (Stafett-Jr), Tore Sandvik (N)



Karianne Hauge (K-Jr), Kristian Dalby (L-Jr,K-Jr), Maria Hoffmann (L), Tore Sandvik (K), Bjørn Eriksen (U), Damer-1lag (Stafett) Karianne Hauge (K-Jr), Øystein Kristiansen (K), Herrer-1lag (Stafett)


Jr: A.Austin, H.Nøvik, K.Hauge, D: I.Bronebakk, H.Monro, M.Hoffman, H: B.Eriksen, K.Bjørlo, Ø.Kristiansen, T.Sandvik



2000






Frauke Schmitt Gran (U,P), Bernt Bjørnsgaard (N)




Karianne Hauge (K-Jr), Øystein Kristiansen (U,L), Tore Sandvik (K,N), Damer-1lag (Stafett), Herrer-1lag (Stafett) Kjetil Bjørlo (P), Tore Sandvik (L), Frauke Schmitt Gran (K,N), Herrer-Jr (Stafett-Jr)

Jr: A.Bogle, S.Saksæther, K.Dalby, D: F.S.Gran, M.Hoffman, H.Monro, H: Ø.Kristiansen, K.Bjørlo, B.Bjørnsgaard, T.Sandvik



1999


Thormod Berg (N), Tore Sandvik (L), Kjetil Bjørlo (U) Sigurd Berger (N-Jr), Damer-1lag (Stafett), Herrer-1lag (Stafett) - D: R.B.Andersen, F.S.Gran, H.Monro, H: T.Sandvik, B.Bjørnsgaard, K.Bjørlo, P.Thoresen
1998

Bernt Bjørnsgaard (K), Herrer-1lag (Stafett) - - H: T.Sandvik, B.Bjørnsgaard, K.Bjørlo, P.Thoresen
1997




Petter Thoresen (U)



Petter Thoresen (K)



Frauke Schmitt Gran (N), Heather Monro (K), Petter Thoresen (L), Herrer-1lag (Stafett) H: J.Carlsson, A.Bjørnsgaard, B.Bjørnsgaard, P.Thoresen



1996


Petter Thoresen (L)

Damer-1lag (Stafett), Herrer-1lag (Stafett) Bernt Bjørnsgaard (K)

D: E.K.Svendsby, R.B.Andersen, H.Monro,

H: A.Bjørnsgaard, B.Bjørnsgaard, J.Carlsson, P.Thoresen

1995

Ragnhild B. Andersen (N,K), Guro Dalene (N-Jr) Gro Sandstad (K), Damer-Jr (Stafett-Jr) Heather Monro (K), Damer-2lag (Stafett)

Jr: S.Syversen, H.Axelsson, G.Dalene,

D-2lag: Ellen Kathrine Svendsby, Berit Sofie Grydeland, Heather Monro

1994


Petter Thoresen (N,L), Per Olaussen (K) Lene Puck (N), Petter Thoresen (U), Damer-Jr (Stafett-Jr) Gro Sandstad (N), Damer-1lag (Stafett)

D: Lene Puck, Gro Sandstad, Ragnhild Bente Andersen

D-jr: S.Syversen, H.Axelsson, G.Dalene

1993






Lene Puck (N), Petter Thoresen (L), Ragnhild B. Andersen (K,U), Jon Tvedt (U), Damer-1lag (Stafett), Herrer-1lag (Stafett) Ragnhild B. Andersen (L,N)





Berit S. Grydeland (U), Herrer-2lag (Stafett)




D: Irene Felde, Berit Sofie Grydeland, Ragnhild Bente Andersen

H1: Lars Johansen, Per Olaussen, Jon Tvedt, Petter Thoresen

H2: Torgeir Snilsberg, Knut Mathisen, Thormod Berg, Øystien Holo

1992


Petter Thoresen (K), Jon Tvedt (U), Herrer-1lag (Stafett) Ragnhild B. Andersen (L)

Berit S. Grydeland (U), Petter Thoresen (U), Damer 1-lag (stafett)

H: Øystein Holo, Per Olaussen, Jon Tvedt, Petter Thoresen

D: Ragnhild Bente Andersen, Trine Antonsen, Berit Sofie Grydeland

1991





Petter Thoresen (L), Thormod Berg (L-Jr), Damer-1lag (Stafett), Herrer-1lag (Stafett)

Ragnhild B. Andersen (K), Petter Thoresen (K,U), Berit S. Grydeland (L-Jr), Damer-Jr (Stafett-Jr) Karine B. Hansen (L-Jr)




D: Trine Antonsen, Berit Sofie Grydeland, Ragnhild Bente Andersen

H: Knut Mathisen, Øystein Holo, Per Olaussen, Petter Thoresen

D-jr: Karine Bokerød Hansen, Ellen Kathrine Svendsby, Berit Sofie Grydeland

1990





Ragnhild B. Andersen (K,L), Thormod Berg (Ski-O-Jr), Damer-1lag (Stafett), Damer-Jr (Stafett-Jr) Lene Puck (L-Jr) Petter Thoresen (K)

D: Ragnhild Bente Andersen, Anne Line Nydal, Berit Sofie Grydeland

D-jr: Runa Lien, Berit Sofie Grydeland, Lene Puck

1989



Berit S. Grydeland (L-Jr), Damer-1lag (Stafett)

Ragnhild B. Andersen (L), Herrer-1lag (Stafett) Damer-Jr (Stafett-Jr) D: T.Antonsen, R.B.Andersen, A.L.Nydal, H: K.Mathisen, B.Nicklasson, P.Olaussen, P.Thoresen, Jr: R.Lien, L.Puck, B.S.Grydeland
1988



Jorunn Teigen (U), Damer-1lag (Stafett)

Jorunn Teigen (N), Ragnhild B. Andersen (L,U), Herrer-1lag (Stafett) Jorunn Teigen (L), Anne Line Nydal (U)

D: J.Teigen, R.B.Andersen, A.L.Nydal, H: J.S.Mjølnerød, K.Mathisen, M.Dalby, P.Olaussen

1987 Damer-1lag (Stafett) Lene Puck (L-Jr) Anne Line Nydal (L) D: J.Teigen, R.B.Andersen, A.L.Nydal
1986

Jorunn Teigen (U)

Jorunn Teigen (N,L), Damer-1lag (Stafett) Ragnhild B. Andersen (U) D: A.L.Nydal, J.Teigen, R.B.Andersen
1985 - - - -
1984 Ragnhild B. Andersen (L-Jr) Jorunn Teigen (L) Herrer-Jr (Stafett-Jr) Jr: M.Slungård, P.Olaussen, L.Günther
1983


- Ragnhild B. Andersen (L-Jr), Herrer-Jr (Stafett-Jr) Jorunn Teigen (N)


Jr: M.Slungård, P.Olaussen, L.Günther

... - - - -
1978 - Herrer-1lag (Stafett) - H: A.E.Andersen, U.Rogstad, I.Haakenstad
1977 Arnt Edvin Andersen (L-Jr) - - -
1976 - - Arnt Edvin Andersen (L-Jr) -
1975 Arnt Edvin Andersen (L-Jr) - - -
1974 Arnt Edvin Andersen (L-Jr) - - -
... - - - -
1969

- - Ulf Rogstad (L), Herrer-Jr (Stafett-Jr) Jr: T.Fagereng /Ø.Torp /P.Puck

... - - - -
1960 Knut Nordås (L-Jr) - - -
... - - - -
1953 - - Åse Olsen Staal (L) -

Individuell Senior

  Gull Sølv Bronse
Olav Lundnes 10 2 2
Anne Margrethe Hausken Nordberg 9 3 2
Petter Thoresen 7 4 3
Ragnhild Bente Andersen 6 8 1
Jarkko Huovila 5 2 2
Tore Sandvik 4 5 1
Mari Fasting 4 2 0
Emil Wingstedt 3 4 0
Anders Nordberg 3 3 1
Jorunn Teigen 2 4 2
Martin Jullum 2 1 3
Frauke Schmitt Gran 2 0 3
Bernt Bjørnsgard 2 0 1
Jon Tvedt 2 0 0
Kajsa Nilsson 1 1 0
Lene Puck 1 1 0
Kjetil Bjørlo 1 0 1
Eva Jurenikova 1 0 0
Magne Dæhli 1 0 0
Thormod Berg 1 0 0
Per Olaussen 1 0 0
Øystein Kristiansen 0 3 2
Maria Hoffman 0 3 1
Gro Sandstad 0 1 1
Vendula (Klechova) Haldin 0 1 1
Marcus Millegaard 0 1 0
Bodil (Holmström) Helgerud 0 1 0
Ida Marie Næss Bjørgul 0 1 0
Ingrid K. Bronebakk 0 1 0
Mats Haldin 0 1 0
Bjørn Eriksen 0 1 0
Heather Monro 0 0 4
Berit Sofie Grydland 0 0 2
Anne Line Nydal 0 0 2
Kine Hallan Steiwer 0 0 1
Mattias Karlsson 0 0 1
Erik Axelsson 0 0 1
Iliana (Shandurkova) Ilieva 0 0 1
Marius Bjugan 0 0 1
Sami Hämälistö 0 0 1
Åse Olsen Staal 0 0 1
Ulf Rogstad 0 0 1

Individuell Junior

  Gull Sølv Bronse
Ida Marie Næss Bjørgul 4 2 1
Sindre Saksæther 3 0 1
Arnt Edvin Andersen 3 0 1
Fredrikke Nohr Moth 2 0 0
Thormod Berg 2 0 0
Karianne Hauge 1 2 1
Oda Wennemo 1 1 1
Ragnhild Bente Andersen 1 1 0
Berit Sofie Grydeland 1 1 0
Gina Granstedt 1 0 0
Guro Dalene 1 0 0
Knut Nordås 1 0 0
Kristian Dalby 0 3 1
Anne Johanne Lind 0 2 1
Lene Puck 0 2 0
Anders Felde Olaussen 0 1 1
Morten Jarvis Westergård 0 1 1
Nina Asheim Birkeland 0 1 0
Gry Granstedt 0 1 0
Ane Næss Bjørgul 0 1 0
Sigurd Berger 0 1 0
Martin Jullum 0 1 0
Markus Holter 0 0 1
Julie Andersen 0 0 1
Karine Bokerød Hansen 0 0 1

Stafett senior

  Gull Sølv Bronse Stafettlag
Ragnhild Bente Andersen 6 5 4 1986-1994, 1996, 1999, 2002-2005
Petter Thoresen 4 3 1 1989, 1991-1993, 1996-1999
Emil Wingstedt 4 2 1 2003, 2004, 2009-2011, 2014(s+sr)
Anne Margrethe Hausken Nordberg 4 1 0 2009-2013
Anne Line Nydal 4 1 0 1986-1990
Ida Marie Næss Bjørgul 3 2 1 2008, 2010-2014
Per Olaussen 3 2 0 1988-1989, 1991-1993
Berit Sofie Grydeland 3 0 2 1990-1993, 1995
Vendula (Klechova) Haldin 3 0 0 2009-2010, 2012
Mari Fasting 3 0 0 2012-2013, 2014(s)
Tore Sandvik 2 2 1 1998-2002
Mats Haldin 2 2 0 2002-2004, 2010
Mattias Karlsson 2 1 1 2009-2010, 2012-2013
Olav Lundanes 2 1 1 2009-2010, 2013-2014
Jorunn Teigen 2 1 0 1986-1988
Øystein Holo 2 0 1 1991-1993
Trine Antonsen 2 0 1 1989, 1991, 1992
Jon Tvedt 2 0 0 1992-1993
Bernt Bjørnsgaard 1 3 1 1996-2000
Kjetil Bjørlo 1 2 1 1998-2001
Knut W. Mathisen 1 2 1 1988-1989, 1991, 1993
Magne Dæhli 1 1 2 2011-2014
Øystein Kristiansen 1 1 2 2000-2003
Erik Axelsson 1 1 1 2010-2012
Iliana (Shandurkova) Ilieva 1 1 0 2011, 2014(s)
Bodil (Holmstrøm) Helegrud 1 0 1 2012, 2014
Kine Hallan Steiwer 1 0 0 2014
Bojan Blumenstein 1 0 0 2014(s)
Kajsa Nilsson 1 0 0 2009
Anders Nordberg 1 0 0 2010
Harry Romppanen 1 0 0 2002
Irene Felde 1 0 0 1993
Lars Johansen 1 0 0 1993
Maria Hoffman 0 4 2 2000-2005
Heather Monro 0 4 2 1995-1996, 1999-2001, 2004
Ingrid Bronebakk 0 3 0 2001, 2005, 2008
Frauke Schmitt Gran 0 2 0 1999-2000
Joacim Carlsson 0 1 2 1996-1997, 2002
Ingunn Fristad 0 1 1 2003, 2008
Anders Bjørnsgaard 0 1 1 1996-1997
Ellen Kathrine Svendsby 0 1 1 1995-1996
Jarkko Huovila 0 1 0 2004
Kajsa Salminen 0 1 0 2002
Bengt Nicklasson 0 1 0 1989
Jon Steinar Mjølnerød 0 1 0 1988
Morten Dalby 0 1 0 1988
Arnt Edvin Andersen 0 1 0 1978
Ulf Rogstad 0 1 0 1978
Ingar Haakenstad 0 1 0 1978
Bjørn Eriksen 0 0 2 2001-2002
Oda Wennemo 0 0 1 2012
Lene Puck 0 0 1 1994
Gro Sandstad 0 0 1 1994
Thormod Berg 0 0 1 1993

 Hvis du finner feil, eller har ny informasjon, gi beskjed! Oppdatert NM uka 2014.

Sist oppdatert torsdag 18. september 2014 11:46