VM Historikk PDF Skriv ut E-post
onsdag 06. august 2008 21:52

Halden SK har 6 individuelle verdensmestre: Petter Thoresen (89, 93, 97), Emil Wingstedt (05, 06), Anne-Margrethe Hausken (08), Olav Lundanes (10, 12, 14) og Søren Bobach (14) i orientering, og Martin Jullum i Pre-O (14). Thoresen, Wingstedt og Hausken er også verdensmestre i stafett, Petter (89, 99) og Emil (03) og Anne Margrethe (09, 13). Verdensmester i stafett er også Ragnhild Bente Andersen (87), Chris Terkelsen (97), Tore Sandvik (99), Bernt Bjørnsgaard (99), Jarkko Huovilla (01), Øystein Kristiansen (04, 05) og Mari Fasting (13).

Individuelle medaljer har også som sin beste resultat følgende løpere: Ragnhild Bente Andersen (bronse 89), Marie-Luce Romanens (bronse 97), Frauke Schmitt Gran (bronse 99),  Tore Sandvik (sølv 01), Øystein Kristiansen (bronse 03), Heather Monro (bronse 05), Jarkko Huovilla (sølv 06) og Kajsa Nilsson (bronse 06).

INDIVIDUELT

   Verdensmester  Sølv Bronse Top 6  
2014
Søren Bobach (Sprint), 
Olav Lundanes (Mellom)
  Olav Lundanes (Lang)
Mari Fasting (Lang)
Mari Fasting (Mellom) 
2013      
Galina Vinogradova (Sprint)
Magne Dæhli (lang)
2012 Olav Lundanes (Lang)     Anne Margrethe Hausken (Lang)
2011     Olav Lundanes (Middel)  
2010 Olav Lundanes (Lang) Anders Nordberg (Lang)   Emil Wingstedt (Sprint)
2009       Olav Lundanes (Sprint),
Kiril Nikolov (Sprint),
Emil Wingstedt (Lang),
Anne Margrethe Hausken (Lang)
2008 Anne Margrethe Hausken (Sprint) Anders Nordberg (Lang)   Lukas Bartak (Sprint),
Marian Davidik (Lang),
Anne Margrethe Hausken (Lang)
2007        Mats Haldin (Lang)
2006  Emil Wingstedt (Sprint) Jarkko Huovilla (Middel)  Kajsa Nilsson (Sprint)   
2005  Emil Wingstedt (Sprint)    Heather Monro (Sprint),
Jarkko Huovila (Middel)
Mats Haldin (Lang),
Øystein Kristiansen (Middel)
 
2004       Emil Wingstedt (Middel, Lang),
Mats Haldin (Lang)
 
2003     Øystein Kristiansen (Middel),
Emil Wingstedt (Lang)
 
Marian Davidik (Middel)
2001   Tore Sandvik (Middel)    
1999     Frauke Schmitt Gran (Middel)  Petter Throesen (Lang) 
1997 Petter Thoresen (Lang)    Marie-Luce Romanens (Middel)  Petter Thoresen (Middel)
1995       Frauke Schmitt Gran (Middel) 
1993 Petter Thorsen (Kort)    Petter Thoresen (Lang)  Ragnhild Bente Andersen (Kort) 
1991   Petter Thoresen (Lang)     
1989 Petter Thoresen (Lang)      Ragnhild Bente Andersen (Lang) 

STAFETT

  Verdensmester  Sølv  Bronse 
2014 
 
Søren Bobach (sprint) 
 
2013
Mari Fasting,
Anne Margrethe Hausken Nordberg
 
 
2012  
Olav Lundanes,
Magne Dæhli
Anne Margrethe Hausken Nordberg,
Mari Fasting
2011   Olav Lundanes  
2010   Anne Margrethe Hausken, Olav Lundanes  
2009  Anne Margrethe Hausken   Kajsa Nilsson   
2008      
2007    Emil Wingstedt   Mats Haldin  
2006   
Jarkko Huovilla,
Mats Haldin,
Kajsa Nilsson
Emil Wingstedt  
2005 Øystein Kristiansen      
2004  Øystein Kristiansen     Emil Wingstedt  
2003  Emil Wingstedt   Mats Haldin,
Jarkko Huovila
 
Jon Duncan 
2001 Jarkko Huovila   Tore Sandvik    
1999  Tore Sandvik,
Petter Thoresen,
Bernt Bjørnsgaard
   
1997 Chris Terkelsen   
Petter Thoresen,
Marie-Luce Romanens,
Sabrina Meister-Fesseler  
1995      
1993       
1991   
Ragnhild Bente Andersen,
Petter Thoresen  
 
1989  Petter Thoresen      
1987  Ragnhild Bente Andersen      

Pre-O

  Verdensmester  Sølv  Bronse  Top 6 
2014 Martin Jullum (TempO)      
2013       Martin Jullum (TempO & lag)
2011   Martin Jullum (lag)    
2010       Martin Jullum (ind & lag)
2009        Martin Jullum (ind & lag)  


sist oppdatert august.2014 (bjaxel)

Sist oppdatert mandag 04. august 2014 21:57